Akciová společnost ŽĎAS se sídlem ve městě Žďár nad Sázavou, zahájila svoji výrobu před více než 60 lety. V současné době má cca 2500 zaměstnanců a objem výroby za rok 2013 představuje cca 120 milionů eur. ŽĎAS patří do skupiny firem Železiarne Podbrezová Group, jejímž lídrem je přední světový výrobce ocelových trubek Železiarne Podbrezová a.s. Podbrezová, Slovenská republika. Společnost ŽĎAS, a.s. tvoří s řídící osobou Železiarne Podbrezová a.s. koncern.
 

Výrobní program firmy ŽĎAS, a.s., je zaměřen na výrobu tvářecích strojů, kovacích lisů, zařízení na zpracování šrotu, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, odlitků, výkovků, ingotů a nástrojů, především pro automobilový průmysl.

 

Výroba probíhá ve vlastních výrobních halách se strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků.

Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti.
 

Systém kvality a dalších služeb. Moderní základna projekce a vývoje společně s certifikacemi dle EN ISO 9001:2008 a EN 729-2, EN ISO 140001:2004 a OHSAS 18001:2007 a dalšími výrobkovými a procesními certifikáty a kvalifikovaným personálem dle mezinárodně uznávaných standardů jsou zárukou kvality a spolehlivosti výrobků firmy ŽĎAS.

Cesta k pramenům
Vedení akciové společnosti ŽĎAS, Žďár nad Sázavou si Vás dovoluje pozvat na slavnostní vernisáž výstavy k 65. výročí zahájení výroby v akciové společnosti ŽĎAS, která se uskuteční ve čtvrtek 14. července 2016 v 16.00 hod. v prostorách Regionálního muzea na Tvrzi, Žďár nad Sázavou.
ŽĎAS na veletrhu Metalloobrabotka
img Navštivte nás na veletrhu Metalloobrabotka Moskva v Rusku od 23. do 27. května, pavilon Forum FC 095.
Den otevřených dveří ŽĎAS, a.s.
Firma ŽĎAS jako největší zaměstnavatel ve městě zve zájemce, zaměstnance a jejich rodinné příslušníky každoročně k prohlídce současné tváře firmy vždy na den Svátku práce, tj. 1. května. Vstup do firmy bude umožněn v neděli 1. května od 8 hodin vchody přes osobní a jihlavskou vrátnici s tím, že poslední návštěvníci budou do areálu firmy vpuštěni v 11.30 hodin. Z důvodu bezpečnosti bude pro děti do 15 let do areálu firmy vstup povolen výhradně v doprovodu rodičů.
Pozvánky
Veletrhy
 
Design by TRINET a.s.