Akciová společnost ŽĎAS se sídlem ve městě Žďár nad Sázavou, zahájila svoji výrobu před více než 65 lety. V současné době má cca 2500 zaměstnanců.
 

Výrobní program firmy ŽĎAS, a.s., je zaměřen na výrobu tvářecích strojů, kovacích lisů, zařízení na zpracování šrotu, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, odlitků, výkovků, ingotů a nástrojů, především pro automobilový průmysl.

 

Výroba probíhá ve vlastních výrobních halách se strojním vybavením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků.

Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti.
 

Systém kvality a dalších služeb. Moderní základna projekce a vývoje společně s certifikacemi dle EN ISO 9001:2008 a EN 729-2, EN ISO 140001:2004 a OHSAS 18001:2007 a dalšími výrobkovými a procesními certifikáty a kvalifikovaným personálem dle mezinárodně uznávaných standardů jsou zárukou kvality a spolehlivosti výrobků firmy ŽĎAS.

Firma ŽĎAS uspěla v auditu společnosti Porsche
Akciová společnost ŽĎAS byla v roce 2016 podrobena hodnocení dodavatelů ze strany firmy Porsche Werkzeugbau GmbH. Tato německá společnost spolupracuje především s Divizí Nástrojárna, hodnocení se však týká samozřejmě celé společnosti a my všichni můžeme být hrdí na to, že z auditu dodavatele jsme vyšli se skvělým hodnocením zejména v oblasti jakosti, dodržování termínů i tvorby cen. Podle vyjádření vedení firmy Porsche, očekávají obě společnosti i nadále konstruktivní a dobrou vzájemnou spolupráci.
Dodávka prvního oběžného kola Kaplanovy turbíny pro VE Brandýs nad Labem
Ve čtvrtek 24. srpna 2017 se z Divize Nástrojárna po předcházejícím úspěšném zvládnutí předepsaného rozsahu zkoušek, vydala na svoji cestu první sestava oběžného kola Kaplanovy turbíny určené pro vodní elektrárnu v Brandýse nad Labem. Výroba je realizována pro firmu ČKD Blansko Engineering, která zajišťuje i celkovou rekonstrukci elektrárny v rozsahu demontáže kompletního soustrojí, výroby nové komory oběžného kola, výroby nového oběžného kola, které zajišťuje právě firma ŽĎAS, a.s., dále výroby nových rozváděcích lopatek, nové brzdy, rekonstrukce generátoru, kompletní výměny systému hydraulické brzdy a celkové rekonstrukce elektrické části.
Slavnostní zahájení provozu kovacího souboru v Německu
Ve společnosti BGH Edelstahlwerk byl za účasti zemského rady Michaela Geislera a ministra financí Georga Unlanda slavnostně uveden do provozu kovací soubor s lisem CKV 2000, se dvěma manipulátory QKK 8 a ingotovým vozem QHK 8.
Pozvánky
Veletrhy
 
Design by TRINET a.s.